biodiversiteit gemeente ooststellingwerf 1

biodiversiteit.jpg - 64.00 kB
dinsdag 28 mei 2019
Iedereen weet het, maar niemand lijkt er iets aan te willen of te kunnen doen.
Het gaat niet goed met de biodiversiteit en daardoor gaat de kwaliteit van onze natuur in snel tempo achteruit. Van sommige planten en dieren hebben we er te veel, andere dreigen uit te sterven. Nieuwe woorden als ‘landschapspijn’ en ‘groene woestijnen’ onderstrepen de ontwikkelingen.

Het beschuldigende vingertje gaat al heel gauw naar de boeren, maar dat is wel erg gemakkelijk. Iedereen is verantwoordelijk en kan een bijdrage leveren aan de verbetering van de biodiversiteit: landeigenaren, boeren, beheerders, pachters, overheden, politiek, onderwijs enz. Biodiversiteit is meer dan het inzaaien van de bermen van onze wegen met wilde bloemen mengsels, hoewel dat een waardevolle en door de burger zeer gewaardeerde bijdrage is.(zie onderstaande foto).

Op woensdagmiddag 5 juni 2019 wordt in het Gemeentehuis van Ooststellingwerf de aftrap gegeven van het project biodiversiteit. Het is een initiatief van de Gemeente Ooststellingwerf die daarmee de betekenis van een afwisselende groene infrastructuur van onze Gemeente lijkt te willen onderstrepen. Meer biodiversiteit maakt onze Gemeente aantrekkelijker als plek om te wonen en voor toeristen om te bezoeken.  

Tijdens de aftrap van het project overleggen de aanwezigen over het hoe, wat en wanneer. Uiteindelijk moeten plannen en ideeën leiden tot een Gemeentelijk Biodiversiteitsplan. Bij de aftrap is iedereen welkom die geïnteresseerd is in de verbetering van ons eco systeem.  
berm elsloo tronde.JPG - 202.01 KB.
Berm fietspad Elsloo-Tronde medio augustus 2018.
Een voorbeeld van biodiversiteit waar niemand tegen is.

Sponsors elsloo-fr.nl

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13