olifantenpaadjes in Elsloo (2)

olifantenpaadje 3.jpg - 289.95 KB
maandag 10 augustus 2015
Bijna vergeten. Er is nog een mooi voorbeeld van een olifantenpaadje in Elsloo. Hoewel: is het wel een 'echt' olifantenpaadje (foto boven) ?  Het gaat om de aansluiting van het fietspad tussen Elsloo Zuid en Elsloo op de Hoofdweg bij Tweewielershop Hulzinga. Fietsers die vanaf Elsloo-Zuid richting het dorp komen, moeten ter hoogte van Tweewielershop Hulzinga een keuze maken. Door het dorp of langs het dorp?  Wie langs het dorp wil moet de Butenweg oversteken. Wie door het dorp wil, slaat rechtsaf, fietst langs Eetcafé ’t Anker en komt uiteindelijk via Noord ook weer bij de Butenweg uit. 


Fietsers die het dorp in willen kiezen bijna allemaal voor het met tegels bestrate olifantenpaadje. Of verdient het doorsteekje die kwalificatie niet en is het een ‘regulier fietspaadje van een paar meter' en ooit zo aangelegd?  Het aansluitpunt is zeker voor fietsers niet erg overzichtelijk en het geheel maakt, samen met het met een schrikhek afgesloten ‘oude’ fietspad (foto onder) een rommelige en weinig gastvrije indruk. En dat kan toch niet de bedoeling zijn? Ook fietsers die het dorp verlaten en richting Zuid willen moeten op het kruispunt goed uitkijken. De aansluiting is onoverzichtelijk en daardoor gevaarlijk.

De huidige situatie heeft veel weg van een krampachtige poging om fietsers buiten het dorp om te leiden. Daar zal ooit wel diep over nagedacht zijn, maar wil Elsloo dat in 2015 nog altijd zo? In het door het bestuur van Plaatselijk Belang enkele maanden geleden vastgestelde overzicht met Speerpunten uit de Dorpsagenda 2015 staat de aanpassing van de aansluiting als speerpunt genoemd.   

In het MOP Wegen 2014 – 2018 publiceert de Gemeente haar plannen voor het onderhoud aan wegen en fietspaden in onze Gemeente. Dat zijn plannen! In dat MOP staat voor 2016 het vervangen van het geasfalteerde fietspad tussen Elsloo-Zuid en Elsloo door een betonpad. Die vervanging zou een mooi moment zijn om de situatie aan de rand van ons dorp een keer kritisch tegen het licht te houden.
dorpstoegang.jpg - 377.59 KB
Welkom in Elsloo ?

Sponsors elsloo-fr.nl

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13