• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

van het gas af

gaspit.jpg - 41.96 KB
dinsdag 24 april 2018
De boodschap klinkt steeds duidelijker. De harde realiteit van de aardbevingsschade in Groningen heeft ons nog meer met de neus op de feiten gedrukt. We moeten af van het gebruik van fossiele brandstoffen om onze huizen te verwarmen, maar ook om onze auto’s te laten rijden en onze infrastructuur draaiende te houden. Het gebruik van fossiele brandstoffen (aardolie, aardgas en steenkool) heeft zoveel nadelen dat wij geen keus hebben. Van iedereen wordt een bijdrage verwacht.

De Gemeente Ooststellingwerf doet dat door de aanleg van grote zonnepanelenvelden die er in de toekomst aan moeten gaan bijdragen om van onze Gemeente een CO2 neutrale gemeente te maken. En in ons eigen dorp gaf de SVAE enkele jaren geleden het goede voorbeeld met de aanleg van zonnepanelen op het dak van ’t Anker. 

Onze eigen Energiecoöperatie de Eendracht organiseerde deze maand  een voorlichtingsavond over zogeheten ‘postcoderoosprojecten’. Postcoderoosprojecten zijn fiscaal aantrekkelijke initiatieven waarbij deelnemers die op hun eigen woning geen zonnepanelen willen of kunnen plaatsen gezamenlijk zonnepanelen plaatsen op beschikbare daken die worden gehuurd van eigenaren van grote panden of boerenschuren. De Eendracht wil graag een actieve rol spelen bij het realiseren van postcoderoosprojecten in onze Gemeente. 

Niets doen is geen optie!. Morgen, woensdagavond 25 april organiseert vereniging Zuiderzon uit buurgemeente Weststellingwerf om 20.00 uur een voorlichtingsavond in de Duker in Noordwolde een avond over alternatieve manieren waarop u uw huis kunt verwarmen zonder daarbij fossiele brandstoffen te gebruiken. Ook inwoners van Ooststellingwerf zijn die avond welkom.

Warm aanbevolen dus.
klimaatklappers.jpg - 136.53 KB
Milieu Centraal: praktische tips voor particulieren over duurzaam gedrag in huis

Sponsors elsloo-fr.nl

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15