stichting de fryske mole bestaat 50 jaar

tjasker1.jpg - 290.71 kB
maandag 28 december 2020.  

Vandaag (!) is het exact 50 jaar geleden dat Stichting De Fryske Mole werd opgericht. De Stichting levert een bijdrage aan het behoud van de identiteit van het Friese Landschap en is eigenaar van 42 molens, waaronder De Vesuvius Tjasker in Elsloo. De Vesuviustjasker is de enige molen in onze Gemeente die eigendom is van Stichting de Fryske Mole. Korenmolen de Weyert, de andere molen die onze gemeente rijk is, is eigendom van de Gemeente Ooststellingwerf zelf. De dorpen Makkinga, Oldeberkoop, Langedijke, Elsloo en Nijeberkoop heten niet voor niets ‘de molendorpen’….  
 
Ieder kwartaal verzorgt de stichting de uitgave van het blad de Utskoat. Een utskoat is een Fries woord en staat voor het deel van een watermolen waar het water uit stroomt in de boezem. Al in 1978 besteedde de Utskoat aandacht aan de Vesuviustjasker. De geschiedenis van de Vesuviustjasker is in Elsloo wel bekend, maar klik als u het verhaal van de Vesuviustjasker uit de Utskoat van 1978 nog een keer wilt lezen op de link Tjasker. Het artikel staat ook in de digitale boekenkast van de dorpswebsite op de plank diversen/info over het dorp Elsloo/4.  
 
Ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de Stichting De Fryske Mole ontving Plaatselijk Belang Elsloo van de stichting de jubileumuitgave van de Utskoat. Samen met de vrijwillige molenaars zette Stichting de Fryske Mole tijdens de kerstdagen zoveel mogelijk molens in het licht.  

molen de weyert makkinga.jpg - 19.10 kB
De Weyert: eigendom van de Gemeente Ooststellingwerf 

Sponsors elsloo-fr.nl

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9