vistrappen fietstocht

waterstuw.jpg - 117.39 KB
zaterdag 16 juli 2016
In de loop van 2015 zijn er in in onze regio meerdere vistrappen aangelegd. In de directe omgeving van Elsloo liggen er bijv. twee in de Linde en twee in het Klein Diep. Met de intrede van het integrale waterbeheer is de aandacht voor de ecologische waarde van onze watersystemen de laatste jaren sterk toegenomen en daarmee ook de aandacht voor vismigratie. Steeds vaker komt vismigratie als thema terug in visies en infrastructurele beleidsplannen. De verbreding van de N381 is zo'n plan. Het afgelopen jaar zijn als uitvloeisel van die plannen op meerdere plaatsen oude stuwen (foto boven) gesloopt en vistrappen aangelegd.

Met de aanleg van vistrappen wordt de migratie van stroom minnende vissoorten (zoals winde, bermpje en riviergrondel) bevorderd. In onze regio zijn vistrappen aangelegd in de Linde en in het Klein Diep, waarin in zijn totaliteit vijf vistrappen zullen worden gerealiseerd. Ook bij de Bekhof zal nog een vistrap verschijnen. De aanwezigheid van vistrappen maakt een bezoekje aan onze Gemeente in combinatie met een fietstochtje aantrekkelijker.

Vanuit ’t Anker in Elsloo kunt u via een tocht van zo’n 35 km vier vistrappen bewonderen. De tocht is een eigen uitgave van Plaatselijk Belang Elsloo en Tronde. U kunt de tocht downloaden op uw I-Phone of GPS. De tocht staat op de website www.afstandmeten.nl.  Op die website staan honderden fietstochten waarvan ook de nodige in onze Gemeente. Via de link vistrappen fietstocht komt u direct bij de door PB uitgezette fietstocht uit. 

U kunt de fietstocht ook rijden en daar de uitgebreide routebeschrijving gewoon zelf voor uitprinten. Hij staat in digitale boekenkast van deze website op de plank mooi Elsloo in de rubriek fietsen en wandelen (nr 4.) Klikken op de link vistrappen fietstocht werkt ook. 
vistrappenfietstocht 1.jpg - 182.58 KB
Vistrap in de Linde achter Nijeberkoop.
Aangelegd najaar 2015. 

Sponsors elsloo-fr.nl

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10